איך מוצאים עבודה?

מציאת עבודה מחייבת קביעת לוח זמנים בדיוק כפי שאנחנו בעבודה. על כן נדרש לקבוע סדר יום, כולל יציאה מהבית לפחות פעם ביום , רצוי בוקר וערב.

כמו בעבודה הקודמת מומלץ לייצר לעצמנו סביבת עבודה, בתוך הבית, ומשם נהלו את העניינים. מומלץ להכין טבלת מעקב אלקטרונית במחשב עם רישומים מפורטים של כל הדברים שרצוי לעשות ומה עשינו. לאן שלחנו קורות חיים, איזו גרסה, באיזה תאריך וכל התפתחות שחלה משם.
רצוי לשמור כרטיסי ביקור באוגדן ולנהל קובץ חברות השמה הכולל את פרטי אנשי הקשר.

חשוב מאוד להתעדכן באופן רציף במה שקורה בכלכלה הישראלית והעולמית וכנגזרת מכך גם מה קורה בשוק העבודה:
הנ"ל יסייע לכם להיות מעודכנים בענפים הצומחים ו/או בחברות המתרחבות, פרויקטים חדשים וכו שכדאי לעשות מאמץ ולחפש שם עבודה. מצד שני כשתגיעו לראיון העבודה יהיה לכם קל יותר להתמצא ולהתבטא.
מומלץ לאתר אתרים המרכזים עבורכם במקום אחד את כל משרות הדרושים המתפרסמות בכל המקורות השונים שבהן מפורסמות מודעות דרושים במקום לעבור מאתר אחד לשני.

היעזרו בפלאי הטכנולוגיה כולל מנועים אוטומטיים, המשגרים עבורכם קורות חיים, וכן פונקציה של "סוכן המשרות" באתרי חיפוש העבודה השונים שלהם תגדירו בדיוק מה אתם מחפשים. סוכנים אלו עשויים להקל על התהליך ולשלוח לדואר האלקטרוני שלכם באופן ישיר מידע על משרות רלוונטיות בשוק.

אל תשללו אפשרות לעיסוקים חדשים. כל עוד תוכללו לממש את היתרון היחסי שלכם ולאהוב את עבודתכם.

מומלץ להתמקד בתפקידים שקל לכם יותר לקבל, כולל תפקיד שלעתים יהיה ברמת אחריות אחת פחות מהתפקיד הקודם שלכם.
קל יותר לחפש עבודה כשאתם מועסקים – אז יהיה לכם את מרווח הנשימה ותוכלו לחפש את תפקיד חלומותיכם.
בכל פעם שאתם ניגשים לשלוח קורות חיים או להתכונן לראיון חישבו מראש כיצד אתם מתבלטים ביחס לכל האחרים… היו יצירתיים… המעז מנצח!